Kaapstad, Tuinroute, Route 62, Knysna, Addo’s Elephant Park en de Karoo.
Tijdens deze ontspannen rondreis verblijf je steeds twee nachten op dezelfde locatie, zodat je overal echt de tijd hebt om te genieten. Je start in bruisend Kaapstad en reist via de beroemde Tuinroute naar Port Elizabeth. Na het spotten van olifanten in Addo Elephant Park gaat de route door de ruige Karoo en via de schilderachtige Route 62 naar de wijnstreek rond Stellenbosch.
Dag 1 | Maartens Guesthouse, Kaapstad, Zuid-Afrika | 30 min.
Na aankomst op de internationale luchthaven van Kaapstad haal je je huurauto op en rijd je in ongeveer een halfuur naar de eerste accommodatie. Je verblijft in Fresnaye, een rustige wijk tussen de Tafelberg en de Atlantische Oceaan. Je guesthouse ligt tegen de flank van Signal Hill en biedt een ontspannen start van je reis. Hier kun je bijkomen van de vlucht, een wandeling maken naar Sea Point Promenade of alvast genieten van een sundowner met uitzicht over de stad.
Alternatief: Kom je aan met een avondvlucht, dan overnacht je in Hotel Verde, direct tegenover de luchthaven. De volgende ochtend haal je de huurauto op.
Dag 2 en 3 | Maartens Guesthouse, Kaapstad, Zuid-Afrika
Twee dagen volop genieten in bruisend Kaapstad! Natuurlijk mag een bezoek aan de iconische Tafelberg en een excursie naar Robbeneiland niet ontbreken. Struin rond op het levendige Waterfront vol winkels, cafés en restaurants, of beklim de Lion’s Head voor een adembenemend uitzicht over de stad. Voor natuurliefhebbers zijn de Kirstenbosch Botanische Tuinen een pareltje, met de beroemde “boomslang” wandelroute tussen de boomtoppen. Ook de Cape Peninsula is een hoogtepunt: spot pinguïns in Simon’s Town, bewonder Kaap de Goede Hoop en rijd terug via de spectaculaire Chapman’s Peak Drive.
Dag 4 | Pat's Place guesthouse, Hermanus | 3 uur
Vandaag verlaat je Kaapstad en rijd je via een prachtige kustroute naar Hermanus. Onderweg passeer je onder andere Betty’s Bay, waar je een minder toeristische maar zeer fotogenieke pinguïnkolonie vindt. In Hermanus zelf heb je een ontspannen middag om rond te wandelen in het charmante centrum of langs het klifpad met uitzicht over de oceaan. In het walvisseizoen (juli t/m november) kun je hier vanaf de kust walvissen zien. Buiten het seizoen is het nog steeds een sfeervolle plek met kunstgalerieën, koffietentjes en uitzichten om bij weg te dromen.
Dag 5 | Aan de Oever, Swellendam | 3 uur
Je rijdt vandaag door het ruige Overberggebied richting Swellendam, een van de oudste steden van Zuid-Afrika. Maak onderweg eventueel een uitstap naar Cape Agulhas, het zuidelijkste punt van het Afrikaanse continent, waar de Atlantische en Indische Oceaan elkaar ontmoeten. Swellendam zelf ademt geschiedenis, met Kaaps-Hollandse architectuur, een mooi museumcomplex en gezellige restaurants. De ligging aan de voet van de Langeberg maakt het ook een fijne plek om te wandelen of te genieten van de natuur.
Dag 6 en 7 | Overmeer Guesthouse, Knysna | 3 uur
Vandaag volgt een schilderachtige rit naar de Tuinroute. Knysna, aan een prachtige lagune omringd door heuvels en bossen, vormt de perfecte uitvalsbasis. Wandel langs de waterfront-promenade of boek een boottocht naar de beroemde Knysna Heads. In de omgeving kun je ook genieten van wandelen, fietsen of kajakken.
Op dag 7 kun je richting Tsitsikamma National Park, beroemd om zijn hangbruggen, dichte bossen en ruige kustlijn. Voor wie wat spanning zoekt, is er de mogelijkheid om van de Bloukransbrug te bungeejumpen — met 216 meter de hoogste commerciële sprong ter wereld.
Dag 8 en 9 | Addo’s restcamp, Addo’s Elephant Park | 4 uur
De reis gaat verder naar het oosten, richting Addo Elephant National Park, een van de meest toegankelijke safariparken in Zuid-Afrika. Je overnacht midden in het park, waardoor je vroeg op pad kunt en de kans op wildlife spotten vergroot wordt.
In Addo kun je op eigen gelegenheid op zoek gaan naar olifanten, leeuwen, buffels, kudu’s en meer — of kies voor een georganiseerde gamedrive met gids, overdag of zelfs in het donker. ’s Avonds geniet je bij je chalet van de geluiden van de bush terwijl de zon ondergaat.
PLUSPAKKET
Voeg een luxe verblijf toe in een private game reserve voor een exclusievere safari met gids, sundowners en luxe maaltijden.
Private Game Reserve
Dag 10 en 11 | Beau and I, Graaff-Reinet | 3 uur
Je laat het groene zuiden achter je en rijdt de droge, open vlaktes van de Karoo in. Het landschap wordt ruiger, weidser en mystieker. Graaff-Reinet is een prachtig stadje met witgepleisterde huizen, een imposante kerk en een rijke geschiedenis. Je kunt hier heerlijk rondwandelen en lokale kunst bewonderen.
Bezoek zeker de Valley of Desolation, een natuurgebied met bizarre rotsformaties en fenomenale uitzichten over de Karoo. Het ligt in het Camdeboo National Park en is vooral bij zonsondergang magisch mooi.
Dag 12 en 13 | Old Mill, Oudtshoorn | 4 uur
Vandaag staat Oudtshoorn op het programma, gelegen tussen de Swartbergen en bekend als de ‘struisvogelhoofdstad van de wereld’. Je verblijft op een werkende struisvogelboerderij met prachtig uitzicht. Leer meer over deze bijzondere vogels tijdens een bezoek aan een showfarm of verken de indrukwekkende Cango Caves, een van de mooiste grottenstelsels van Afrika.
Ook kun je de spectaculaire Swartbergpas rijden, een kronkelige bergpas met onvergetelijke panorama’s.
Dag 14 en 15 | Just Joey, Stellenbosch | 5 uur
Je sluit de reis af in de Cape Winelands. Stellenbosch is een sfeervolle universiteitsstad met een mix van historie, gastronomie en wijn. Maak een begeleide wijntour waarbij je meer leert over de lokale druivensoorten, wijnmakers ontmoet en uiteraard volop proeft.
Naast wijn biedt Stellenbosch ook kunstgalerieën, mooie wandelroutes en gezellige terrasjes. Je overnacht in een centraal gelegen guesthouse, maar kunt ook kiezen voor een upgrade naar een wijnboerderij buiten de stad.
Dag 16 | Vlucht van Kaapstad naar Amsterdam of Brussel | 1 uur
Na het ontbijt rijd je in alle rust naar de luchthaven van Kaapstad, waar je de huurauto inlevert. Tijd om afscheid te nemen van het veelzijdige Zuid-Afrika en terug te vliegen naar huis, vol herinneringen aan een ontspannen, afwisselende en onvergetelijke reis.
Vanaf € 1282, – p.p. (bij 2 personen)
Gebaseerd op vertrek tussen 10 januari en 1 oktober 2026.
Inbegrepen
Niet inbegrepen
Bij een reis voor twee personen wordt standaard gerekend op een Ford Fiesta of vergelijkbaar. De wegen zoals beschreven zullen worden in de reisbescheiden zijn goed genoeg om met deze auto te overbruggen. Soms zal de snelheid aangepast moeten worden aan de weg. Voor de auto zijn diverse upgrades mogelijk, denk hierbij aan een Toyota Corolla of een Toyota Rav4.
Ford Fiesta
Toyota Rumion
Toyota Fortuner
Bij een reis op basis van vier personen wordt standaard gerekend op een Toyota Rumion. Als upgrade hierop is het mogelijk voor een Toyota Fortuner te kiezen voor wat meer ruimte en comfort.