Comoren, Moheli, Moroni, vleerhonden.
De Comoren is een eilandengroep bestaande uit Grand Comores, Moheli en Anjouan. De Comoren zijn vulkanische eilanden en liggen in de Indische Oceaan. Je vindt er een tropisch zeeklimaat met twee seizoenen. Het warme en vochtige seizoen loopt van november tot april en het droge seizoen van mei tot oktober. De gemiddelde zeewatertemperatuur is 25 graden door het gehele jaar, wat de Comoren tot een tropische bestemming maakt. De Comoren is een echt Afrikaanse bestemming, waar het toerisme nog niet helemaal van de grond is gekomen.
Dag 1 | Itsandra, Moroni
Na aankomst op de luchthaven van Moroni worden jullie hartelijk ontvangen en naar de accommodatie in Moroni gebracht. De rit geeft meteen een eerste indruk van het eilandleven op de Comoren: kleurrijke straatjes, wuivende palmen en uitzicht op de Indische Oceaan. Eenmaal aangekomen bij jullie verblijf in Itsandra is het tijd om rustig bij te komen van de reis. Neem een verfrissende duik in zee, of geniet van een drankje op het terras terwijl de zon langzaam ondergaat. Het hotel beschikt over een restaurant waar lokale en internationale gerechten worden geserveerd. Een ontspannen begin van jullie eilandavontuur.
Dag 2 t/m 8 | Binnenlandse vlucht | Laka Lodge, Moheli
In de ochtend worden jullie naar de luchthaven van Moroni gebracht voor de binnenlandse vlucht naar Mohéli. Deze korte vlucht biedt, bij helder weer, prachtige uitzichten over de archipel en het helderblauwe water. Na aankomst op Mohéli volgt een mooie rit over het eiland, langs kleine dorpjes, groene heuvels en kustlijnen, richting Laka Lodge.
De komende dagen staan in het teken van ontspanning en natuur. Laka Lodge ligt direct aan een parelwit zandstrand met een prachtig huisrif voor de deur, ideaal om te snorkelen tussen kleurrijke vissen en koraal. De duikschool op het terrein organiseert duikexcursies naar de mooiste plekken rondom het eiland. Daarnaast kunnen jullie diverse activiteiten ondernemen, zoals een begeleide wandeling naar de beroemde Livingstone’s fruit bats (vleerhonden), een bezoek aan lokale dorpen of het spotten van zeeschildpadden. Uiteraard is er ook volop tijd om te genieten van het strand, een goed boek en het rustige eilandleven.
Dag 9 | Binnenlandse vlucht | Itsandra, Moroni
Vandaag nemen jullie afscheid van het idyllische Mohéli. Na de transfer naar de luchthaven vliegen jullie terug naar Moroni. Bij aankomst worden jullie opnieuw naar de accommodatie in Itsandra gebracht voor de laatste overnachting. Dit is een mooi moment om nog even terug te blikken op de bijzondere ervaringen van de afgelopen dagen. Geniet nog één keer van de warme zeelucht, een diner met uitzicht op de oceaan en de ontspannen sfeer van het eiland.
Dag 10 | Terugvlucht
Aan alles komt een einde, zo ook aan deze bijzondere reis naar de Comoren. Op het afgesproken tijdstip worden jullie opgehaald voor de transfer naar de luchthaven van Moroni. Met onvergetelijke herinneringen aan witte stranden, turquoise wateren en het pure eilandleven beginnen jullie aan de terugreis naar huis.
Vanaf € 1315, – p.p. (bij 2 personen)
Prijs op basis van vertrek tussen januari en juni 2026.
Juli t/m november €1410,- p.p.
Inbegrepen
Niet inbegrepen