Een reis door Zuid-Afrika die duiken en safari in wildparken combineert.
Een reis van 16 dagen door Zuid-Afrika waarin zowel de Big 5 gespot kan worden in diverse parken, als veel soorten onderwaterleven door dit te combineren met duiken in Aliwal Shoal en Sodwana Bay. te genieten van schitterende duiken met veel haaien, scholen vissen en ongelofelijk veel moois onder water. Deze reis is op veel mogelijke manieren uit te bereiden.
Dag 1 | Vlucht vanuit Amsterdam naar Durban Blue Ocean, Umkomaas | 1 uur
Na aankomst op de luchthaven van Durban haal je de huurauto op en rijd je in een uurtje naar Umkomaas. Je verblijft bij Blue Ocean Dive Resort, waar accommodatie, duikschool én een goed restaurant onder één dak zitten. Ideaal om relaxed aan je duikavontuur te beginnen.
Dag 2 t/m 4 | Blue Ocean Dive Resort
Drie volle dagen om de spectaculaire onderwaterwereld van Aliwal Shoal te ontdekken. Dit gebied staat bekend om zijn krachtige golven en stromingen — uitdagend, maar beloond met unieke duiken. Cathedral is een van de beroemdste duikplekken hier. Grote kans dat je haaien tegenkomt: zandtijgerhaaien, hamerhaaien, stierhaaien, gitaarhaaien en zelfs walvishaaien, afhankelijk van het seizoen. Met wat geluk zie je hele scholen bij elkaar zwemmen.
Naast het grotere zeeleven zoals walvissen, dolfijnen en schildpadden, zijn ook kleurrijke naaktslakken (nudi’s), garnalen en talloze vissoorten te spotten, waaronder de indrukwekkende tandbaars. Er liggen bovendien meerdere wrakken in de omgeving die je kunt verkennen. Aliwal Shoal is zelden hetzelfde en nooit saai.
PLUSPAKKET 1: Extra Bubbels
Voeg extra duiken en nachten toe voor wie geen genoeg krijgt van de onderwaterwereld.
PLUSPAKKET 2: Safari uitbreiding
Combineer duiken met natuur: ga op safari in Tembe Elephant Park, Manyoni, Hluhluwe-Imfolozi of het iSimangaliso Wetlands Park.
Dag 5 en 6 | St. Lucia | 3 uur
De reis gaat verder richting St. Lucia, ook wel de ‘nijlpaardenhoofdstad van de wereld’. Nergens anders loop je zo'n grote kans om ’s avonds, gewoon in het dorp, nijlpaarden tegen te komen. Overdag zijn er volop mogelijkheden voor excursies, zoals een boottocht door het iSimangaliso Wetlands Park, een safari in het nabijgelegen Hluhluwe-Imfolozi Park, of walvissen spotten tijdens de Zuid-Afrikaanse winter (onze zomer).
Dag 7 t/m 9 | Sodwana Bay | 4 uur
Twee volle duikdagen aan het beroemde Two-Mile Reef van Sodwana Bay. Deze plek behoort tot de beste duiklocaties van zuidelijk Afrika en is een van de weinige plekken waar je zwart koraal kunt vinden. Het rif telt meer dan 1200 vissoorten, waaronder roggen, haaien en schildpadden.
De duikplekken liggen op 8 tot 18 meter diepte en bieden ook onderdak aan kleurrijke murenes, garnaaltjes en nudi’s. Genoeg te ontdekken – zelfs in drie dagen kom je tijd te kort.
PLUSPAKKET 1: Extra Bubbels
Voeg extra duiken en nachten toe voor wie geen genoeg krijgt van de onderwaterwereld.
Dag 10 | eSwatini (Swaziland) | 4 uur
Vandaag steek je de grens over naar eSwatini, het kleinste koninkrijk van Afrika. Dit bijzondere land wordt nog altijd geregeerd door een koning, die de naam onlangs wijzigde van Swaziland naar eSwatini: ‘het land van de Swazi’.
De sfeer is er anders dan in Zuid-Afrika — rustiger, traditioneler en authentiek Afrikaans. Je overnacht in een van de nationale parken, zoals Hlane of Mlilwane. Beide parken kun je (optioneel) ook op de fiets met een gids verkennen — een bijzondere manier om oog in oog te staan met het wild.
Dag 11 t/m 13 | Kruger Park | 4 uur
Tijd voor drie dagen safari in het wereldberoemde Krugerpark! Dit immense natuurgebied is de ultieme plek om de Big Five te spotten. Dankzij een netwerk van deels geasfalteerde wegen is het park uitstekend toegankelijk met een gewone huurauto.
Je verblijft op verschillende locaties in het park, afhankelijk van beschikbaarheid. Wil je meer uit je safari halen? Boek dan een van de vele excursies, zoals een begeleide gamedrive of een ochtendsafari te voet, een absolute aanrader voor wie de bush écht wil ervaren.
Dag 14 en 15 | Ndlovumzi Nature Reserve | 3 uur
De reis eindigt in stijl op een kleinschalig privéreservaat in de buurt van Hoedspruit. Ndlovumzi is een fijne, rustige plek om even op adem te komen, nog wat ‘knuffelwild’ te zien en te genieten van de Afrikaanse bush.
Onderweg kun je een bezoek brengen aan het Moholoholo Wildlife Rehabilitation Centre, waar gewonde of verweesde dieren worden opgevangen, of een boottocht maken op de schilderachtige Blyde Dam.
Vanaf Hoedspruit kun je ook een stuk van de beroemde Panoramaroute rijden. Hier vind je de op twee na grootste canyon ter wereld: de indrukwekkende Blyde River Canyon, waar de Blyde- en Treur-rivier samenkomen. Onderweg passeer je spectaculaire uitzichtpunten en prachtige watervallen — een fotogenieke afsluiter van je reis.
Dag 16 | Terugvlucht vanaf Johannesburg | 5 uur
Vandaag rijd je in alle rust terug naar Johannesburg, waar je de huurauto inlevert op de luchthaven. De meeste vluchten vertrekken ’s avonds, dus er is voldoende tijd om relaxed aan de terugreis te beginnen. Je Zuid-Afrikaanse avontuur eindigt met een nachtvlucht naar huis.
Vanaf € 1570, – p.p. (bij 2 personen)
Prijs op basis van vertrek tussen januari en november 2026.
Inbegrepen
Niet inbegrepen
Bij een reis voor twee personen wordt standaard gerekend op een Toyota Corolla of vergelijkbaar. De auto wordt opgehaald op het vliegveld van Durban. Voor de auto zijn diverse upgrades mogelijk, denk hierbij aan een Toyota Rumion of een Hyundai Grand Creta.
Toyota Corolla
Toyota Rumion
Hyundai Grand Creta